Home > Classes > Upcoming thangka courses > Thangka Weekendcursus vr 9 t/m zo 11 maart 2018 in Zwolle
vr 9 t/m zo 11 maart 2018
Thangka tekenweekendcursus in Zwolle
De Acht Gelukbrengende Symbolen
Tijdens deze weekendcursus in Zwolle leer je de bekende set van Acht Tibetaanse Gelukssymbolen te tekenen volgens de oude Tibetaanse thangka-traditie.
Deze Acht Symbolen van Geluk kom je overal tegen binnen het Tibetaans Boeddhisme. Je ziet ze afgebeeld bij betreding van een tempel, geborduurd op vaandels, geschilderd op muren of dienen ter decoratie op stoffen en meubelen. Ze brengen geluk, voorspoed, gezondheid en harmonie.
De weekendcursus in Zwolle wordt gehouden in een ruime en lichte zaal in De Enk, op korte loopafstand van het Centraal Station.
Alles is inclusief (materiaal, koffie/thee, lunch), dus je hoeft in principe niks mee te nemen.
Naast de tekensessies leer je tijdens dit weekend alles over de achtergronden en symboliek van deze symbolen.
Omdat deze symbolen veel tijd kosten om te maken (zéker als je de mandala vorm wil maken), is het mogelijk om hiermee alvast een begin te maken op vrijdagmiddag (zie info onder).
Ook kun je de vrijdagmiddag gebruiken om een Boeddha Gezicht te leren tekenen volgens de tibetaanse traditie.
De 8 Gelukssymbolen bestaan uit:
- de Parasol
- de Schelphoorn
- de Schatvaas
- het Vaandel
- het Vissenpaar
- de Oneindige Knoop
- de Lotusbloem
- het Gouden Dharmawiel
Het zijn dezelfde symbolen die Carmen diverse malen op groot formaat heeft geschilderd voor de verwelkoming van de Dalai Lama in Nederland, en voor het Happinez Festival (van Happinez Magazine).
De cursus is geschikt voor zowel beginners (ook die zonder tekenervaring!) als gevorderden.
Tijdens de tekensessies is er veel individuele begeleiding door Carmen.
Het is dit weekend ook mogelijk om verder te werken aan je bestaande thangka’s of tekeningen, waarbij je uiteraard de nieuwe grids mee krijgt naar huis.
Dit weekend worden 2 cursusvormen aangeboden:
Alleen de Acht Tibetaanse Gelukssymbolen cursus:
Data:
Vrijdagavond 9 mrt. 20.00-21.30 Introductie + Dialezing over het onderwerp ‘Acht Tibetaanse Gelukssymbolen’
Zaterdag 10 & zondag 11 mrt. van 10.00-17.00 tekenensessies (met een uur lunchpauze tussendoor, incl. lunch)
Prijs: €169
Inclusief: zaterdag + zondag: koffie, thee, lunch (vegetarisch) en gebruik van alle materiaal
De cursus gaat door bij een minimum van 10 personen.
Inclusief basisworkshop ‘Boeddha Gezicht’ óf
extra tijd voor de Acht Tibetaanse Gelukssymbolen
Data:
Vrijdag 9 mrt. 13.30-18.00 BoeddhaGezicht + basis thangka tekenen óf extra tijd voor de Acht Tibetaanse Gelukssymbolen + 20.00-21.30 Introductie + Dialezing over het onderwerp ‘Acht Tibetaanse Gelukssymbolen’
Zaterdag 10 & zondag 11 mrt. van 10.00-17.00 tekensessies (met een uur lunchpauze tussendoor, incl. lunch)
Prijs: €59 + €169 = €228 €199 (korting van €29)
Inclusief: Vrijdagmiddag: koffie, thee, koekjes en gebruik van alle materiaal
Zaterdag + zondag: koffie, thee, lunch (vegetarisch) en gebruik van alle materiaal
De cursus gaat door bij een minimum van 10 personen.
> Tekenervaring is niet nodig, enthousiasme wel!
Reserveren
Om verzekerd zijn van een plek kun je nu al reserveren. Je kunt tot 2 weken voor de cursus kosteloos afzeggen.
Overig:
- De workshop BoeddhaGezicht op vrijdagmiddag is ook los te volgen.
- Hieronder lees je alle info en kun je reserveren voor de workshop, ook kun je ervaringen van andere cursisten lezen
- Bekijk foto’s van een eerdere thangkacursussen in Zwolle:
– Gezicht van de Boeddha – Happinez Workshop Zwolle
– Zwolle, sneeuw & Boeddha! Weekendcursus Boeddhatekenen
– Of klik op de datum in de FaceBook posts meer foto’s te zien van eerdere cursussen in Zwolle:
> Meer ervaringen en werk van Carmen’s cursisten kun je hier vinden
Bekijk hier het korte Happinez Filmpje dat gemaakt is naar aanleiding van het recente artikel in Happinez Magazine, waarin Carmen praat over het maken van een thangka: